PUCHAR EUROPY WAKO OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI 29.04-01.05-2016

29 kwietnia kickboxerzy Zamku Expom Kurzętnik wystartowali w odległym Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie odbył się Polish Open w największej Federacji kickboxingu na świecie WAKO.

– Do Ostrowca mieliśmy jechać w sile czterech zawodników ale kontuzje wykluczyły dwójkę moich podopiecznych przed samym wyjazdem, więc pojechaliśmy wojować w okrojonym składzie i śmiało można powiedzieć, że się opłacało. Moi zawodnicy spisali się na medal stając na najwyższych stopniach podium – mówi trener Leszek Jobs.

– Największą niespodziankę zrobił Damian Chiliński kategoria wagowa – 79 kg formuła full contact stoczył świetne pojedynki zaskakując swoją postawą w ringu nie tylko mnie, przeciwników ale chyba najbardziej samego siebie, gdyż w tej formule nikt nie dawał mu większych szans ale jak widać nie ma rzeczy niemożliwych. Dobrze przepracowany okres przygotowawczy przynosi w końcu zamierzone efekty – informuje trener Jobs.

Kolejnym zdobywcą Pucharu Europy został Wojciech Wiśniewski kick light kategoria wagowa – 84 kg. W przypadku Wojtka można by mówić o niespodziance a wręcz o sensacji gdyby nie wygrał swojej kategorii wagowej. Był to kolejny sprawdzian przed najważniejszą imprezą dla mojego kickboxera w tym roku a mianowicie jesienne Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Turcji. Właśnie w tym czasie musi przyjść najwyższa forma, która pozwoli Wojtkowi walczyć o złoty medal podczas turnieju.

Jak zwykle z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim którzy wspierają nas w wyjazdach na zawody i trzymają za nasz team kciuki – kończy relację Leszek Jobs, trener kurzętnickich kickbokserów.