Wiktor Wilkanowski Vice Mistrzem Świata

Kolejny zawodnik Zamku Expom Kurzętnik Wiktor Wilkanowski na Mistrzostwach Świata w Dublinie Irlandia w pięknym stylu wywalczył srebrny krążek w formule kick light kategoria wagowa do – 57 kg kadet starszy , po wcześniejszych zwycięskich walkach eliminacyjnych dopiero w finale ulega rywalowi z Grecji .
Przed mistrzostwami każdy medal tego utalentowanego młodego zawodnika wzięlibyśmy w ciemno i byłby to ogromny sukces , ale wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i pozostaje malutki niedosyt . Wiktor szczerze przyznał że nie mógł znaleźć recepty na lepiej dysponowanego tego dnia rywala choć zrobił wszystko co w jego mocy , to nie udało się zwyciężyć  . Trener i wszyscy zamkowcy są bardzo dumni z postawy naszego zawodnika na mistrzostwach , za to co zrobił należą mu się gromkie brawa .Dodam tylko że był to absolutny debiut kickboxerski Wiktora na arenie międzynarodowej w największej Amatorskiej Federacji Kickboxingu na Świecie WAKO . Troszkę statystyk w  Dublinie startowało ponad 1400 zawodników i zawodniczek z 47 krajów Polacy zdobyli 58 medali w tym 13 złotych , 16 srebrnych i 29 brązowych więc jak widać był to bardzo udany występ naszych reprezentantów , w klasyfikacji drużynowej Polska zajęła 6 miejsce za Rosją , Irlandią , Włochami , WLK Brytanią i Węgrami .