Trzy Turnieje kickboxingu w Jeden Majowy Weekend Kickboxerów Zamku Expom Kurzętnik

To był bardzo pracowity i owocny weekend (24/25/26 maja) kickboxerów Zamku Expom Kurzętnik, którzy wystartowali w trzech turniejach. W Akademickich Mistrzostwach Polski seniorów w Lublinie Piotr Kołakowski wywalczył dwa medale – srebro w formule light contact i brąz w formule pointfighting .

Kolejny start to Mistrzostwa Województwa Pomorskiego które odbyły się 25 maja wPrabutach. Zadebiutował w nich dobrze zapowiadający się junior Kuba Wierzchołowski i zajął drugie miejsce W walce o złoto bardzo nieznacznie uległ swojemu przeciwnikowi. Turniej odbywał się w formule kick light .

Imprezą, w której zawodnicy z Kurzętnika zaznaczyli swój udział to turniej kadetów w Piasecznie w formule light contact, gdzie Zamek Expom wywalczył trzy medale na czterech startujących. Piąte miejsce zajął Kacper Olęcki , Amelka Rzepecka zdobył srebrny krążek , podobnie jak Łukasz Gumiński , a Maciek Szwechowicz sięgnął po złoto i stanął na najwyższym stopniu podium , Dodatkowo Maciek został uznany najlepszym kadetem młodszym w formule light contact .

Podsumowując , weekendowe występy naszych reprezentantów można uznać za bardzo udane choćby z tego względu że najważniejsze starty już za nami , a forma jeszcze całkowicie nie uleciała. Kickboxerzy z Kurzętnika prezentowali się bardzo przyzwoicie na tle swoich rywali , przed nami ostatni start w pierwszej części sezonu który odbędzie się 7-9.06.2019 w Bałtowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego. Zawody odbędą się w formule kick light, a rywalizować będą seniorzy , juniorzy oraz kadeci starsi i młodsi . Po tej imprezie nastąpi roztrenowanie , krótka dwutygodniowa zasłużona przerwa i wracamy na salę, bo od września kolejne wyzwania przed nami – ocenia ostatnie występy trener Leszek Jobs.