Mistrzostwa Świata w Budapeszcie


03-12.11.2017 jest to data odbywających się na Węgrzech w Budapeszcie Mistrzostw Świata seniorów i kobiet w kickboxingu.

Na 6 matach i 3 ringach rywalizowało ponad 1.400 kickboxerów z 60 krajów z całego świata w tym 70 osobowa reprezentacja Polski .

Pierwszy trenerem kadry w formule light contact jest Leszek Jobs który do Budapesztu zabrał 8 zawodników w tym Piotrka Kołakowskiego Zamek Expom Kurzętnik który o powołaniu dowiedział na dzień przed wyjazdem .

Piotr bez wahania podjął wyzwanie jak na prawdziwego sportowca przystało.

Reprezentacja Polski light contactu która walczyła podczas mistrzostw to czwórka doświadczonych zawodników  i czwórka zawodników debiutujący w imprezie seniorskiej tej rangi .

Rezultat jaki osiągnęliśmy to 2 x złote medale 1 x srebrny i 1 x brązowy krążek który wywalczył w gronie Masters – 94 kg Leszek Jobs , marzenia o złotym krążku w walce o finał w brutalny sposób przerwała kontuzja zerwanego achillesa i prosto z maty trzeba było udać się na stół operacyjny w Budapeszcie.

Piotrek Kołakowski kat wagowa – 79 kg który wskoczył w ostatnim momencie do kadry miał bardzo dobre losowanie gdyż w pierwszej rundzie miał wolny los , a w walce o 1/8 finału zmierzył się z rywalem z Chille z którym nieznacznie przegrał 2 do 1

Przeciwnik Piotrka równie dobrze jak na macie sprawdziłby się w teatrze gdyż jego umiejętności i gra teatralna podczas walki były na bardzo wysokim poziomie, kilka razy udało mu się oszukać i wymusić na sędziach minusowe punkty za nie słuszne faule dla naszego zawodnika które skutkowały minimalną , ale porażką Piotra . Myślę że Piotrek już z tego pojedynku wyciągnął odpowiednie wnioski które zaowocują w kolejnych pojedynkach.

W sumie Polacy Budapeszcie wywalczyli 31 medali, 12 złotych 4 srebrne i 15 brązowych krążków, co dało Biało -Czerwonym bardzo dobre 4 miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Świata .

Nasi reprezentanci po raz kolejny swoją postawą potwierdzili przynależność do światowej czołówki .

Klasyfikacja medalowa Polaków z podziałem na formuły walki

Light Contact – 2-1-1

Full Contact   – 2-0-4

Low Kick        – 2-0-2

K-1 Rules        – 2-2-6

Kick Light       – 4-1-2

20171106_091109