Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Kickboxingu Full Contact 04-07.10.2020 w Drezdenku

Witam

02-04.10.2020 w Drezdenku odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w kickboxingu w formule full contact Polskiego związku Kickboxingu PZKB . Był to bardzo udany start Zamku Expom Kurzętnik okraszony 1 srebrnym i 1 brązowym medalem .

Był to bardzo długi i wyczerpujący weekendowy turniej zarówno dla zawodników jak i trenerów ze względu na dużą liczbę uczestników mistrzostw 164 zawodników z 45 klubów z całej Polski .

Rywalizacja toczyła się tylko na jednym ringu , dlatego turniej rozpoczął się już w piątek kilka godzin po zakończeniu ważenia zawodników , co było dodatkowym obciążeniem dla startujących kickboxerów Zamku którzy ze względu na to że cała trójka brała udział w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej – 81 kg musiała stoczyć swoje pojedynki już piątek . Dwójka wygrała swoje walki a jeden niestety uległ swojemu rywalowi i w tym momencie mistrzostwa dla niego się zakończyły .

Nie jest to formuła walki w której się specjalizujemy , ale był to świetny start w wykonaniu Piotrka Kołakowskiego i Krystiana Rzepki dla którego był to debiut w gronie seniorskim jeszcze w ubiegłym sezonie był juniorem , tym bardziej jego start uważam za więcej niż udany .

Piotr również jest coraz bardziej kompletnym zawodnikiem czego przykładem jest zwycięstwo z dwoma bardzo wymagającymi rywalami , dopiero w półfinale uległ późniejszemu mistrzowi Polski .

Krystian po drodze do finału w walce półfinałowej pokonał faworyta tej kategorii co było w środowisku kickboxerskim nie lada sensacją po 3 wygranych walkach dopiero w walce o złoto znalazł swojego pogromcę , ale należy mu się szacunek za postawę w całym turnieju .

Dziękują moim zawodnikom za charakter i serducho zostawione w ringu .

Wyniki uzyskane przez zawodników Zamku Expom Kurzętnik , którzy również reprezentowali nasze województwo i Okręgowy Związek Kickboxingu Warmińsko – Mazurskiej Federacji Sportu

Seniorzy

Krystian Rzepka – srebro

Piotr Kołakowski – brąz

Damian Chiliński – 8- 12 miejsce

Z tego miejsca dziękujemy również wszystkim Tym którzy wspierają nas w naszych działaniach sportowych .