Mistrzostwa Polski LZS do lat 15-tu

W dniach 31.05-02.06.2024 w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS do lat 15-tu w Podnoszeniu Ciężarów. W Mistrzostwach pod okiem trenerów Mirosława i Andrzeja Kowalczyków wystartowało pięciu młodych sztangistów LUKS Zamek-Expom Kurzętnik. W kat. wag. 49 kg czwarte miejsce wywalczyła Zuzann Kamińska, która zanotowała rewelacyjny start po zmianie kategorii wagowej i do medalu zabrakło tylko 3 kg. Zuzanna w rwaniu osiągnęła 34 kg, w podrzucie 48 kg i dwuboju 82 kg. W kat. wag. 64 kg w debiucie w tej rangi zawodach wystartowała Zofia Kamińska, która ustanowiła nowe rekordy życiowe zajmując 9 miejsce z wynikiem w dwuboju 66 kg (30+36 ). W najlżejszej kategorii wagowej chłopców do 49 kg wystartował debiutant Kamil Komorowski, który ustanowił nowe rekordy życiowe, w dwuboju osiągając 53 kg (21+32 ), Kamil zajął 13 miejsce. Po zmianie kategorii wagowej w najsilniej obsadzonej kat. wag. 61 kg wystartował Krystian Antczak, który zaliczył rewelacyjny start ustanawiając nowe rekordy życiowe i zajął szóste miejsce z wynikiem 130 kg (52+78). W kat. wag. 89 kg wystartował Sebastian Kamiński który zajął czwarte miejsce, także ustanawiając nowe rekordy życiowe i wynik w dwuboju 103 kg (47+56).

Trenerzy i zawodnicy dziękują Warmińsko-Mazurskiemu Zrzeszeniu LZS w Olsztynie za dofinansowanie wyjazdu.