IMG-20191112-WA0040

Mistrzostwa i Puchar Wójta w Podnoszeniu Ciężarów

W dniu 09.11.2019 r. w Kurzętniku odbyły się X Mistrzostwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS i IX Drużynowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik w Podnoszeniu Ciężarów. Przed oficjalnym rozpoczęciem Mistrzostw odbył się pokaz młodych adeptów sztangi „na technikę” w której udział wzięło dziesięciu uczestników (Kurzętnik reprezentował Tomasz Sepetowski). Podczas ceremonii otwarcia Prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów Andrzej Wilk wręczył podziękowanie dla Wójta Gminy Kurzętnik Wojciecha Dereszewskiego za wieloletnie wspieranie podnoszenia ciężarów, przekazał także w imieniu PZPC dla Kurzętnickiej sekcji podnoszenia ciężarów zestaw treningowy młodzieżowy o wartości 6 tys. zł. Nominację na sędziego okręgowego otrzymał Mariusz Śliwiński z Kurzętnika, natomiast funkcję sędziego głównego pełnił sędzia klasy państwowej Mirosław Kowalczyk. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Nida Nidzica, a na kolejnych miejscach znalazły się LUKS Meyer Elbląg, LUKS TKKF Kurzętnik, Siła Bartoszyce i Zjednoczeni Olsztyn.

Wyniki mistrzostw:

Kobiety

Kat. 59 kg

1 Kulik Karolina LUKS Meyer Elbląg 56,5 54+71 125 175,7

2 Sepetowska Karolina 1 LUKS TKKF Kurzętnik 59,0 33+40 73 99,7

Kat. 64 kg

1 Stępień Martyna LUKS TKKF Kurzętnik 62,5 44+54 98 129,1

Mężczyźni

Kat. 55 kg

1 Łęgowski Damian TS Nida Nidzica 54,9 63+72 135 209,8

2 Możdżonek Konrad TS Nida Nidzica 54,5 53+65 118 184,4

Kat. 61 kg

1 Pietrzak Hubert TS Nida Nidzica 55,4 80+95 175 270,2

2 Kowalczyk Paweł LUKS TKKF Kurzętnik 59,1 56+0 56 82,5

Kat. 67 kg

1 Kaczyński Rafał 98 LUKS Meyer Elbąg 64,4 86+110 196 272,2

2 Burski Bartosz TS Nida Nidzica 61,3 83+100 183 262,7

3 Łęgowski Cezary TS Nida Nidzica 67,0 65+85 150 203,1

Kat. 73 kg

1 Patecki Kacper MLKS Siła Bartoszyce 70,5 79+99 178 233,6 I

2 Musiakowski Dawid LUKS TKKF Kurzętnik 73,0 81+95 176 226,3

3 Hercer Kacper MLKS Siła Bartoszyce 71,8 75+90 165 214,2

PK Shvets Vladysław SKF Zjednoczeni Olsztyn 73,0 49+65 114 146,6

Kat. 81 kg

1 Jaworski Jakub 1 TS Nida Nidzica 77,3 100+143 243 302,7

2 Jaworski Michał 4 TS Nida Nidzica 75,5 105+130 235 296,5

3 Kłosowski Kamil 4 LUKS TKKF Kurzętnik 79,9 87+110 197 241,2

4 Klonowski Miłosz 4 LUKS Meyer Elbąg 74,4 86+98 184 234,0

5 Wężyk Kacper 4 LUKS Meyer Elbąg 74,5 50+56 106 134,7

Kat. 89 kg

1 Rajkowski Dominik 99 LUKS Meyer Elbąg 83,6 115+147 262 313,6

2 Bijas Arkadiusz SKF Zjednoczeni Osztyn 88,2 80+105 185 215,9

3 Zajadlak Łukasz 98 SKF Zjednoczeni Osztyn 81,6 75+98 173 209,5

4 Stankiewicz Mariusz 83 MLKS Siła Bartoszyce 87,1 70+85 155 182,0

Kat. 102 kg

1 Talewicz Tomasz LUKS Meyer Elbąg 97,9 91+115 206 230,3

2 Wasiewski Sebastian LUKS TKKF Kurzętnik 89,2 81+100 181 210,2

3 Mickiewicz Alan MLKS Siła Bartoszyce 91,1 56+66 122 140,4

Kat. +109 kg

1 Luliński Tomasz 98 LUKS TKKF Kurzętnik 121,8 120+150 270 282,0

 

Na zdjęciu: trzecia ekipa turnieju z trenerami, Prezesem WM OZPC i Sekretarzem WM ZLZS