Kamil trzeci w Ogólnopolskim Wieloboju Atletycznym !!!

W dniach 11-13.11.2016 r. w Kleszczowie odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Wieloboju Atletycznego. Formuła wieloboju obejmowała konkurencje ogólnosprawnościowe (trójskok z miejsca, rzut piłką lekarską i sprint 4 x 10 m) i oceniane technicznie boje podnoszenia ciężarów. W turnieju udział wzięła blisko setka zawodników z całej Polski. Do turnieju zakwalifikowało się dwóch podopiecznych trenera Andrzeja Kowalczyka. W kategorii 12-latków na trzecim miejscu podium uplasował się Kamil Kłosowski z Kurzętnika, któremu do miejsca drugiego zabrakło zaledwie 5 pkt. Kamil powtórzył sukces z poprzedniej edycji i znów stanął na podium, co świadczy o jego dużym potencjale i możliwościach na osiągnięcie dobrych wyników w „dorosłym” podnoszeniu ciężarów w którym będzie mógł rywalizować już po nowym roku.  W gronie 11-latków z dobrej strony pokazał się Nikodem Kowalczyk, który jednak miał problemy z obuwiem i stracił przez to sporo punktów plasując się na dalszej pozycji.  Turniej zorganizowany został na bardzo wysokim poziomie na terenie kompleksu Solpark. Organizatorami były Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Podnoszenia Ciężarów i Gmina Kleszczów, najbogatsza gmina w kraju.

Na zdjęciu ekipa z Kurzętnika z medalistami Igrzysk Olimpijskich Szymonem Kołeckim i Bartłomiejem Bonkiem.