Dwa Turnieje w Jeden Weekend

Bardzo pracowicie wyglądał weekend kickboxerów Zamku Expom Kurzętnik . Ekipa Zamku wystartowała 17 lutego w Olsztynku na turnieju taekwondo PUT podczas Otwartego Pucharu Polski Północnej, w którym udział wzięło około 200 zawodników z kilkunastu klubów.

— Od kilku sezonów otwieramy sezon startowy w Olsztynku. Jest to odpowiedni czas na sprawdzenie formy naszych zawodników po bardzo ciężkim okresie przygotowawczym, chyba najcięższym od wielu lat. Nasz klub reprezentowało 6 zawodników. Zawody okazały się bardzo cennym doświadczeniem dla naszych kickboxerów każdy stoczył po kilka wymagających pojedynków .
Wyniki reprezentantów Zamku
I miejsca
Piotr Kołakowski
Oskar Rogowski
Mieszko Siemiątkowski

II miejsca
Klaudia Kendziorska
III miejsca
Damian Chiliński
Adam Szeliga

 

Tego samego weekendu 18 lutego zawodnicy Zamku Expom Kurzętnik udali się jeszcze do Prabut na Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kickboxingu. Tym razem na zawody pojechało 13 zawodników.
— Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych zawodników, choć szóstka startowała dzień po dniu i widać było lekkie zmęczenie w ich poczynaniach, to wcale nie przeszkadzało im w wygrywaniu swoich walk. W Prabutach rywalizowaliśmy w formułach light contact i kick light, a do rywalizacji przystąpiło ponad 130 kickboxerów z kilkunastu klubów. Była to możliwość zawalczenia kilku walk, co daje kolejne cenne doświadczenie w kontekście najważniejszych startów w nadchodzącym sezonie .

Wyniki Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Prabutach:

I miejsca
Damian Chiliński kick light
Piotr Kołakowski light contact
Oskar Rogowski kick light i light contact
Kamil Wiśniewski light contact
Norbert Wiśniewski light contact
Mieszko Siemiątkowski kick light
Kamil Mączkowski kick light
Dawid Mączkowski kick light
Klaudia Kendziorska light contact
Samanta Klein light contact

II miejsca
Piotr Kołakowski kick light
Damian Chiliński light contact
Norbert Wiśniewski kick light
Kamil Wiśniewski kick light
Adam Szeliga light contact i kick light

Swoje walki zremisowali Czarek Kowalkowski o Olaf Siemiątkowski.

Puchar dla najlepszego zawodnika turnieju wśród juniorów otrzymał Oskar Rogowski.

Te dwa turnieje miały nam odpowiedzieć , czy przygotowania idą w dobrą stronę i będziemy dobrze przygotowani na najważniejsze turnieje w pierwszej części sezonu .