Champion’s Cup w Gdańsku

Zawodnicy Zamku Expom Kurzętnik 02.12.2017 wzięli udział w turnieju Champion’s Cup 2017 w Gdańsku .
Na turnieju zameldowało się grubo ponad setka zawodników z kilkunastu klubów , jest to turniej kickboxingu który w tym roku miał już swoją 18 odsłonę i odbył się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu PZKB , dodam jeszcze że są to zawody dedykowane dla zawodników z różnym stażem treningowym więc każdy znalazł coś dla siebie .
Zawodnicy mogli powalczyć w formule kick light a seniorzy mogli spróbować swych sił formule K-1 , za to najmłodsi rywalizowali na specjalnie zaprojektowanym dla nich torze przeszkód .
Zawodnicy z Kurzętnika do Gdańska udali się w sile 15 kickboxerów  ( kadeci , juniorzy i seniorzy ) ponadto wspierali nas rodzice i kibice w sumie około 30 osób a więc spora grupka zwolenników naszej dyscypliny .
Nasi sportowcy pokazali się z jak najlepszej strony co zaowocowało pokaźnym dorobkiem medalowym 16 krążków w tym 7 złotych , 4 srebrne i 5 brązowych medali  .
Szkoda że nie było klasyfikacji drużynowej bo z takim wynikiem zapewne stalibyśmy na podium .
Najfajniejszą sprawą jest jednak to że mogliśmy na zawody udać się tak dużą i zgraną ekipą , z tego miejsca dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu do Gdańska , zawodnikom za wspaniałe walki na macie i w ringu , a moim trenerom za opiekę i przygotowanie zawodników do walk . Z takimi ludźmi można przenosić góry , dumny trener.
Słowa podziękowania należą się również organizatorom , bo ogarnąć taki turniej w jeden dzień przy tak ogromnej frekwencji to jest naprawdę mistrzostwo świata .
Oby więcej takich turniejów gdzie najmłodsi zawodnicy mogą łapać cenne doświadczenie , które zaowocuje w przyszłości w turniejach mistrzowskich.
Wyniki naszych zawodników
+ Wiktor Wilkanowski złoto 63 kg + wybrany najlepszy zawodnik turnieju.
+ Mieszko Siemiątkowski złoto -37 kg,
+ Dawid Mączkowski złoto -32 kg,
+ Adam Szeliga złoto +52 kg,
+ Piotr Kołakowski złoto -81kg K-1,
                                 złoto -75 kg K-1,
                                 złoto -84 kg kick light
 
+ Kamil Mączkowski srebro -32 kg,
+ Kamil Wiśniewski srebro 63 kg,
+ Monika Jankowska srebro -65 kg,
+ Damian Chiliński srebro -84 kg,
 
+ Czarek Kowalkowski brąz -37 kg,
+ Oskar Rogowski brąz -79 kg,
+ Paweł Kędziorski brąz 69 kg
+ Klaudia Kędzierska brąz +47 kg,
+ Samanta Klein brąz +47 kg,
+ Olaf Siemiątkowski 4 miejsce,