Budapeszt Puchar Świata w kickboxingu

18-21 maja w Budapeszcie odbyła się już kolejna w tym sezonie edycja Pucharu Świata w kickboxingu na który zjechało się ponad 2,5 tysiąca kickboxerów z 4 kontynentów , 38 krajów i w tym 40 reprezentantów naszego Kraju .

Polacy jak zawsze byli bardzo widoczni podczas całego turnieju pokazali charakter i serce do walki wywalczyliśmy łącznie 19 medali  – 5 złotych , 6 srebrnych i  8 brązowych krążków co dało nam 12 miejsce w klasyfikacji drużynowej turnieju .

Oczywiście na Węgrzech również wystartował zawodnik Zamku Expom Kurzętnik Wojciech Wiśniewski który walczył w dwóch formułach light contact i kick light w kategorii wagowej – 84 kg zdobywając dwa brązowe medale , wynik mógł być jeszcze bardziej okazały ale już podczas pierwszej konfrontacji na planszy Wojtek doznał bolesnej kontuzji prawej stopy która utrudniała mu rywalizację na najwyższym poziomie w związku z tym wynik uzyskany w Budapeszcie przez naszego zawodnika można uznać jako satysfakcjonujący występ .

Na Pucharze Świata swój debiut w roli pierwszego trenera kadry Polski  light contactu seniorów miał Leszek Jobs trener klubowy Zamku Kurzętnik .

Jego podopieczni Wojtek Wiśniewski I Adrian Durma z EKK Elbląg wywalczyli dwa medale Wojtek brąz , Adrian srebrny krążek do którego dołożył złoto w formule kick light .