BARDZO UDANY START KICKBOXERÓW Z KURZĘTNIKA W MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW, KADETÓW STARSZYCH I MŁODSZYCH W LESZNIE 6-8.05.2016

Zamkowcy z Kurzętnika w Lesznie zameldowali się w 11 osobowym składzie była to mieszanka doświadczenia z absolutnym debiutem kilku zawodników.

Swoją klasę potwierdziła wśród juniorek Karolina Lewalska, dla której był to ostatni start w gronie juniorek okraszony kolejnym już tytułem Mistrzyni Polski w formule light contact.

Szymon Podlaszewski – kolejny junior po pierwszej zwycięskiej konfrontacji, turniej zakończył na drugiej walce.

Mieszko Siemiątkowski kadet młodszy – najmłodszy zawodnik teamu (10-latek) w pierwszej potyczce zanotował porażkę, ale pozostawił po sobie świetne wrażenie. Walczył z przeciwnikiem dużo wyższym. Podjął wyzwanie, za co należą mu się słowa uznania

Paweł Szreder i Oskar Rogowski, kadeci starsi, rywalizację zakończyli na pierwszych pojedynkach, zostawiając dużo zdrowia i serca na macie. Szczególnie Paweł który długo dochodził do siebie po stoczonej wojnie , bo tak można nazwać jego walkę z rywalem z Zielonej Góry .

Klaudia Jakielska (kadetka młodsza) do domu wróciła z brązowym medalem. W walce o finał z mocniejszą fizycznie przeciwniczką nie mogła rozwinąć skrzydeł .

Adam Szeliga wystartował w dwóch formułach. W pointfightingu przegrał już pierwsza potyczkę. W light contact wypadł zdecydowanie lepiej pokonując w dobrym stylu dwóch przeciwników, ale kontuzja zastopowała jego marsz do finału. Medal w debiucie podczas takiej imprezy to ogromny sukces Adama .

Wiktor Wilkanowski kadet starszy zdobył brązowy krążek, choć był faworytem do złota Po dwóch zwycięskich bojach , w półfinale przyszła niespodziewana porażka, a jedyną przyczyną był brak realizacji założeń taktycznych ustalonych przed walką. Po prostu Wiktora poniosła ułańska fantazja , dał się wciągnąć w grę rywala i dlatego uległ stosunkiem głosów 2 do 1

Kamil Wiśniewski kadet starszy wywalczył w dobrym stylu srebro w pointfightingu i brąz w light contact. Walki Kamila cieszą coraz bardziej, jest świetnie przygotowany technicznie i potrafi to wykorzystać, stosując wysoko punktowane techniki nożne, tak jak jego wujek Wojtek Wiśniewski wielokrotny Mistrz Polski i medalista największych imprez światowych .

Kolejni kadeci starsi Krystian Rzepka i Paweł Kendzierski są największymi wygranymi tego turnieju nie tylko dlatego, że zostali Mistrzami Polski w swoich kategoriach wagowych. Mogą być przykładem, że ciężki i mozolny trening przynosi zamierzone efekty. Warto walczyć o swoje marzenia na przekór wszystkiemu i wszystkim. A Mistrz Polski brzmi dumnie .

Podczas trwania całego turnieju panowała wspaniała atmosfera , wspólne kibicowanie naszych ekip dodawało wiary i skrzydeł naszym walczącym zawodnikom .

Bilans medalowy zawodników Zamku Expom Kurzętnik

3 x złote medale

1 x srebrny medal

4 x brązowe medale

Jednocześnie zapraszamy wszystkich miłośników sportów na Mistrzostwa Polski Seniorów , Kobiet i Weteranów w formule light contact i pointfighting do Kurzętnika które odbędą się 21-22 .05.2016 w Hali Sportowej przy Zespole Szkół im Władysława Jagiełły .

Jak zawsze na koniec relacji pozdrowienia dla naszych fanów i miłośników sportów walki oraz osób które wspierają nas w wyjazdach na turnieje .