26-29.05.2022 Zawiercie Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Seniorów , Juniorów i Kadetów.

Sukcesem zawodników LUKS Zamek EXPOM Kurzętnik zakończyły się Mistrzostwa Polski PZKB w Kickboxingu , które rozegrane zostały 26-29.05.2022 w Zawierciu .

W krajowych mistrzostwach wystartowało ponad 1000 kickboxerów z 87 klubów z całej krajowej czołówki polskiego kickboxingu w tym 15 sportowców z naszego klubu .

Po czwartkowej weryfikacji lekarskiej i ważeniu zawodników … do rywalizacji w piątek jako pierwsi przystąpili kadeci którzy walczyli w formule kick light i zdobyli 2 medale Olaf Siemiątkowski który trafił ze świetną dyspozycją i

po 5 walkach zdobył srebro , a Kacper Olęcki dołożył brąz medal , pozostali kadeci uplasowali się poza podium .

W sobotę do swoich pojedynków ruszyli juniorzy którzy swoje pojedynki toczyli aż w 3 formułach pointfighting , light contact z tym że nasi kickboxerzy rywalizowali tylko w LC  i po świetnych sobotnich walkach eliminacyjnych zapewniliśmy sobie już kilka pozycji

medalowych , które zapewnili sobie Mieszko Siemiątkowski  i Samanta Klein , pozostali niestety odpadli po dobrych walkach eliminacyjnych .

Także w sobotę na planszy zameldowali się seniorzy którzy w dobrym stylu pokonywali swoich rywali zapewniając sobie zdobycze medalowe ,  jako jedyny w formule pointfighting walczył Mariusz Migdalski ,

który ostatecznie wywalczył srebrny medal .

Po świetnych walkach w formule LC Piotr Kołakowski dostał szansę stoczenia swojego pojedynku o złoto z rywalem z Płocka na gali finałowej , która była rozgrywana codziennie na zakończenie turnieju .

Piotr przez cały turniej prezentował się znakomicie i potwierdził to w finale , zdecydowanie pokonał swojego przeciwnika , tym samym broniąc tytułu Mistrza Polski z ubiegłego roku ,

jest to naprawdę duży sukces naszego zawodnika , który już w najbliższą środę rusza z Kadrą Polski na Puchar Świata do Budapesztu .

Niedziela też była bardzo szczęśliwa dla naszych seniorów i juniorów która przyniosła nam 2 złote medali , 2 srebrny i 1 brązowy krążek . Damian Chiliński powtórzył wynik z poprzednich Mistrzostw Polski zdobywając brąz .

Krystian Rzepka po 2 tytułach Mistrza Polski z rzędu w 2020 i 2021 roku tym razem stanął na drugim stopniu podium , choć w opinii wielu obserwatorów to Krystian zasłużył na zwycięstwo , ale to ręka przeciwnika w geście zwycięstwa powędrowała w górę .

Mieszko Siemiątkowski nie zostawił nikomu złudzeń kto jest najlepszym juniorem w swojej kategorii wagowej , zdecydowanie pokonując swoich oponentów i do bogatej już kolekcji medalowej dokłada kolejny tytuł Mistrza Polski Light Contact .

Po zdominowaniu swojej kategorii wagowej – 50 kg przez nasze juniorki w finale spotkały się reprezentantki LUKS Zamek Samanta Klein i MUKS Olimpia Paulina Jabłońska …. śmieliśmy się że dziewczyny musiały jechać aż do Zawiercia , żeby zawalczyć o tytuł

Mistrzyni Powiatu Nowomiejskiego . Wracając jednak do walki , dziewczyny są przyjaciółkami , ale musiały wyjść i walczyć o swoje marzenia , oczywiście z szacunkiem do siebie i bez zbędnej agresji .

Zwyciężyła Samanta Klein dla której jest to pierwszy złoty medal w gronie juniorek w Light Contact . Mam nadzieję że dla Samanty będzie to przepustka do Kadry Narodowej i tym samym będzie szansa na wyjazd do Włoch na Mistrzostwa Świata .

Paulina stanęła na drugim stopniu podium i mamy nadzieję że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tym sporcie . Dodam że dziewczyny dalej się przyjaźnią .

Uważam że występ moich podopiecznych w Zawierciu jest dużym osiągnięciem i chociaż nasza sekcja przyzwyczaiła swoich kibiców do większych lub mniejszych sukcesów

to nie osiadamy na laurach , bo rywale też ciężko trenują i poziom sportowy z każdym rokiem idzie w górę , a o medale jest coraz ciężej .

Miłym akcentem  podczas oficjalnego otwarcia Mistrzostw Polski było wręczenie Leszkowi Jobs złotej odznaki ‘’Za Zasługi Dla Sportu ‘’

przyznanej przez Ministra Sportu , a wręczona przez Prezesa Polskiego Związku Kickboxingu Piotra Siegoczyńskiego .

Z tego miejsca dziękujemy naszym zawodnikom za godne reprezentowanie barw klubowych na zawodach najwyższej rangi w kraju , za trud , zaangażowanie i serducho zostawione na planszy podczas Mistrzostw Polski .

Oczywiście nie zwalniamy tempa , bo już w ten piątek 3 czerwca kadeci Zamku ruszają do Bałtowa na Mistrzostwa Polski Kadetów w formule Light Contact .

Szczegółowe wyniki naszych zawodników .

LUKS Zamek Expom Kurzętnik

Seniorzy Light Contact

Piotr Kołakowski – kat. wag – 84 kg – złoto

Krystian Rzepka – kat. wag  – 79 kg – srebro

Damian Chiliński – kat. wag – 89 kg – brąz

Seniorzy Pointfighting

Mariusz Migdalski – kat . wag – 84 kg – srebro  

Juniorzy Light Contact

Mieszko Siemiątkowski – kat. wag – 69 kg – złoto

Samanta Klein – kat . wag – 50 kg – złoto

Kamil Mączkowski – kat . wag – 57 kg – 5 miejsce

Dawid Mączkowski – kat . wag – 57 kg – 8 – 16 miejsce

Jakub Czubiel – kat. wag – 63 kg  – 16-32 miejsce

Łukasz Gumiński – kat. wag – 57 kg – 8-16 miejsce

Kadet Starszy Kick Light

Olaf Siemiątkowski – kat. wag – 57 kg – srebro

Kacper Olęcki  – kat. wag – 47 kg – brąz

Amelia Rzepecka       – kat. wag – 65 kg – 8 miejsce

Cezary Kowalkowski – kat. wag – 63 kg – 8-16 miejsce

Maciek Szwechowicz – kat. wag – 63 kg – 8-16 miejsce   

Ze sportowym pozdrowieniem .