Zgrupowania Kadr Polski w Kickboxingu

Witam

Wakacje , wakacjami ale kickboxerzy LUKS Zamek Expom Kurzętnik po krótkiej 2 tygodniowej czerwcowej pauzie wrócili do treningów na własnych obiektach , oraz spędzają czas na zgrupowaniach Kadr Narodowych .

Aż szóstka zawodników Zamku ma szanse na reprezentowanie naszego kraju w najważniejszych turniejach międzynarodowych w Turcji i Włoszech .

Seniorzy są już po głównym zgrupowaniu które odbyło się 23-29 lipca w OPO COS Zakopane gdzie wspólnie z kadrą Light Contact Polskiego Związku Kickboxingu pod czujnym okiem trenerów Leszka Jobsa i Henryka Piwowara

szlifowali technikę i taktykę walki , nasi seniorzy Piotr Kołakowski i Krystian Rzepka mieli również możliwość stoczenia mnóstwa rund sparingowych z najlepszymi specjalistami w formule Light Contact z całej Polski .

Korzystając z dobrodziejstw Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem kadrowicze mieli zagwarantowany codziennie dostęp do różnorakich zabiegów odnowy biologicznej , które pomogły im w dobrej formie przetrwać zgrupowanie ,

a że pogoda sprzyjała między treningami znalazł się czas na dwa szybkie wyjścia w góry na Sarnią Skałę i Nosal . Podczas ME w Turcji kickboxerzy ze starego kontynentu będą walczyć o kwalifikacje do przyszłorocznych Igrzysk Europejskich które odbędą się w Polsce a gospodarzem będzie Kraków .

Kolejną zawodniczką Zamku która przebywała na zgrupowaniu Kadry Polski Light Contact kadetek starszych była Amelka Rzepecka nasza młoda utalentowana kickboxerka wraz z trenerami Agnieszką Turchan i Bartoszem Mienciukiem od 27 do 31 lipca trenowała w Węgrowie .

Mam nadzieję że dobra postawa podczas zgrupowania przybliżyła Amelkę do wyjazdu na Mistrzostwa Świata które odbędą się we wrześniu we Włoszech .

Pozostali zawodnicy Zamku są jeszcze przed swoimi zgrupowaniami w sierpniu Mieszko Siemiątkowski i Cezary Kowalkowski Kadra Polski Juniorów Full Contact będą trenować podobnie jak seniorzy w Zakopanem z trenerem Włodkiem Trzeciakiem .

Samanta Klein uczestniczyć będzie na zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorek Light Contact w Spale trenerem reprezentacji jest Tomasz Janowicz .

Cała trójka będzie rywalizować podobnie jak Amelka o wyjazd na MŚ do Włoch . Wszystkim wymienionym wyżej zawodnikom Zamku i Olimpii życzymy powodzenia w dążeniu do celu i spełnienia swoich marzeń .

W końcówce sierpnia czeka nas jeszcze wspólny kilkudniowy obóz klubowy który od wielu lat odbywa się w Hartowcu podczas którego trenować będzie około 40 kickboxerów z naszych lokalnych klubów .

W wakacje nie zapominamy o najmłodszych dzieciach , dla których stworzyliśmy i prowadzimy już od 9 lat WAKACJE Z KICKBOXINGIEM zajęcia są bezpłatne i odbywają się w każdą środę wakacji o godzinie 17 na obiektach sportowych w Kurzętniku , na które można jeszcze dołączyć .

Przypominamy że od września wznawiamy nabory do sekcji kickboxingu LUKS Zamek Expom Kurzętnik treningi prowadzą licencjonowani trenerzy Polskiego Związku Kickboxingu .

Ze sportowym pozdrowieniem .

Leszek Jobs