Nikodem trzeci, Paweł czwarty na Mistrzostwach Polski LZS !!!

W Zamościu w dniach 20-23.08.2020 r. odbyły się Mistrzostwa Polski LZS do lat 15 i 17 w Podnoszeniu Ciężarów. W kat. wag. 67 kg do lat 15-tu brązowy medal wywalczył Nikodem Kowalczyk, dla którego był to pierwszy start w tej rangi zawodach. Nikodem zaliczył bardzo udany start i ustanowił nowe rekordy życiowe w rwaniu 70 kg, w podrzucie 75 kg i w dwuboju 145 kg.  W gronie siedemnastolatek szóste miejsce w kat. wag. 64 kg wywalczyła Martyna Stępień która w dwuboju uzyskała 103 kg, na co złożyło się 48 kg w rwaniu (rekord życiowy) i 55 kg w podrzucie. W gronie siedemnastolatków kat. wag. 61 kg czwarte miejsce wywalczył Paweł Kowalczyk który w dwuboju uzyskał 145 kg, poparte nowymi rekordami w rwaniu 68 kg i podrzucie 77 kg. Pechowy start zaliczył Kamil Kłosowski, który w trudnych warunkach (wielki upał na hali sportowej) nie poradził sobie ze stresem i spalił wszystkie podejścia rwania.