Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Puławy 2022

W dniach 9-11.12.2022 w Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym. Dwóch zawodników Zamek-Expom Kurzętnik Paweł i Nikodem Kowalczyk wywalczyło tytuły v-ce mistrzów kraju. W kat. wag. 74 kg juniorów do lat 18-tu Paweł Kowalczyk zaliczył bardzo udany start poprawiając rekordy życiowe w każdym boju, uzyskując w przysiadzie 150 kg, w wyciskaniu sztangi leżąc 75 kg i w martwym ciągu 160 kg, co dało mu wynik 385 kg i srebrny medal. W kat. wag. 83 kg do lat 18-tu także srebrny medal wywalczył młodszy kuzyn Pawła Nikodem Kowalczyk, który przysiadł 140, wycisnął 80 kg i w martwym ciągu podniósł 160 kg co dało mu w trójboju 380 kg i tytuł v-ce mistrza Polski. Zawodnicy pod okiem trenera Mirosława Kowalczyka wywalczyli dodatkowo drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej do lat 18-tu. Zawodnikom na pomoście pomocą służył także utytułowany zawodnik Karol Murawski.