Mistrzostwa Europy Seniorów w Kickboxingu 11-20.11.2022 w Turcji .

PIOTR KOŁAKOWSKI brązowym medalistą Mistrzostw Europy Seniorów w Kickboxingu Light Contact WORLD ASSOCIATION OF KICKBOXING ORGANIZATIONS WAKO .

Mistrzostwa odbywały się w Tureckiej Antalyi i trwały od 11-20.11.2022 podczas których rywalizowało 850 kickboxerów z 39 europejskich krajów .

Jest to największy międzynarodowy sukces Piotrka zawodnika LUKS Zamek Expom Kurzętnik podopiecznego Leszka Jobsa który w klubie z Kurzętnika trenuje już 16 lat .

Oczywiście Piotr może pochwalić się już medalami Mistrzostw Europy z 2013 roku , które odbyły się w Krynicy Zdrój ale w grupie wiekowej kadet .

W Turcji wojowało jeszcze kilku naszych lokalnych zawodników z MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie i LUKS Zamek Expom Kurzętnik .

A byli to podopieczni Sebastiana Prokopa – Natalia Zakrzewska która reprezentowała Polskę w formule kick light w kategorii wag – 60 kg trener kadry KL Patryk Zaborowski ,

oraz Albert Mederski kat. wag – 63 kg formuła light contact trener kadry LC Leszek Jobs .

Oprócz Piotrka Kołakowskiego kat. wag – 84 kg Zamek Expom Kurzętnik w Turcji reprezentował jeszcze Krystian Rzepka kat. wag – 79 kg light contact – trener kadry LC Leszek Jobs .

Najbliżej z wymienionej trójki do medalu miał jeszcze Albert Mederski , ale walkę o wejście do strefy medalowej przegrał w ostatnich 5 sekundach 3 rundy .

Podczas ME w Turcji zawodnicy walczyli również o kwalifikacje do Igrzysk Europejskich 2023 które odbędą się w Polsce i tu uwaga przepustki takie uzyskali

Krystian Rzepka i Albert Mederski zatem oni będą reprezentować w czerwcu Polskę podczas Igrzysk Europejskich  .

Podsumowując ME w Turcji był to udany występ naszych lokalnych kickboxerów i całej Reprezentacji Polskiego Związku Kickboxingu która w klasyfikacji drużynowej zajęła wysokie 5 miejsce na 39 państw

z 36 medalami – 7 złotych , 12 srebrnych i 17 brązowych medali .

Bilans zawodników Zamku i Olimpii w Antalyi to jeden brązowy medal , dwie kwalifikacje do Igrzysk Europejskich i dużo kolejnego doświadczenia , które z pewnością zaprocentuje w przyszłości .

Kadra Polski Seniorów PZKB formuła Light Contact którą od 8 lat prowadzi Leszek Jobs i Henryk Piwowar uzyskała znakomity wynik medalowy 1 złoty , 2 srebrne i 4 brązowe krążki .

Ze sportowym pozdrowieniem

Leszek Jobs