Super start Nikosia i Kamila w Nowym Tomyślu

W dniach 3-4.06.2016 r. w Nowym Tomyślu odbył się Ogólnopolski Wielobój Atletyczny „Zostań przyszłym Mistrzem”. Turniej zorganizowany przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, Ministerstwo Sportu i Turystyki i Klub Budowlani Nowy Tomyśl. W turnieju udział wzięła ponad setka dzieciaków z całego kraju w trzech grupach wiekowych 10, 11 i 12 lat. Młodzi adepci podnoszenia ciężarów rywalizowali w rzucie piłką lekarską, trójskoku z miejsca, sprintu 4 x 10 m i w technice bojów podnoszenia ciężarów.
Wszystkie konkurencje były odpowiednio punktowane i suma wszystkich decydowała o zajętym miejscu.
W gronie jedenastolatków czwarte miejsce zajął Nikodem Kowalczyk, który najlepiej zaprezentował się w technice podnoszenia ciężarów. W kategorii dwunastolatków drugie miejsce zajął Kamil Kłosowski, który zdecydowanie wygrał rzut piłką lekarską i sprint, znakomicie radząc sobie także w pozostałych
konkurencjach. Trener Andrzej Kowalczyk jest bardzo zadowolony ze startu swoich najmłodszych podopiecznych i bardzo liczy na nich w przyszłości, chciałby także podziękować PZPC i MSiT za kontynuowanie wieloboju dla najmłodszych.