Eliminacje do Olimpiady Młodzieży

Wystartują na Olimpiadzie.

W dniu 20.06.2026 w Łapach odbyły się Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów. Pod opieką trenerską trenerów Mirosława i Andrzeja Kowalczyków wystartowało trzech sztangistów LUKS Zamek-Expom Kurzętnik. Zuzanna Kamińska zaliczyła 46 kg w rwaniu oraz 58 kg w podrzucie, zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej i pewny awans do finału OOM. Krystian Antczak zaliczył komplet sześciu podejść, uzyskując 70 kg w rwaniu oraz 100 kg w podrzucie. Wynik 170 kg w dwuboju jest jego nowym rekordem życiowym i zapewnił mu pierwsze miejsce w kategorii do 65 kg oraz przede wszystkim awans do finałów OOM w Łukowie. Trzecim naszym zawodnikiem startującym w kwalifikacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łapach był Sebastian Kamiński, sympatyczny i pracowity zawodnik, poprawił swoje rekordy życiowe, uzyskując 73 kg w rwaniu, 90 kg w podrzucie co daje 163 kg w dwuboju. Niestety, mimo bardzo dobrego występu, nie udało mu się awansować do finału OOM. Od 1 lipca zawodnicy szlifować będą formę do finału OOM na 10-dniowym zgrupowaniu kardy wojewódzkiej w Olecku.

Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Seniorek

W dniach 12-14.06.2026 w Radomsku odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek. Bardzo dobre szóste miejsce zajęła podopieczna trenera Mirosława Kowalczyka – Zuzanna Kamińska. Sztangistka LUKS Zamek-Expom Kurzętnik zaliczyła w rwaniu 48 kg i w podrzucie 61 kg co jest jej nowym rekordem życiowym, dało to w dwuboju 109 kg i szóste miejsce w kraju z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami.

Czytaj więcej