Mistrzostwa Polski Seniorów ,Juniorów i Masters w kickboxingu Formuła Light Contact 16-18.10.2020 Nowe Miasto Lubawskie

Witam

Mistrzostwa Polski Seniorów , Juniorów i Masters w Kickboxingu Polskiego Związku Kickboxingu które odbyły się w Nowym Mieście Lubawskim 16-18.10.2020 przechodzą do historii . Był to bardzo udany turniej zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym do NML zawitało blisko 280 kickboxerów z 54 klubów , troszeczkę plany pokrzyżował nam Covid 19 a dodatkowo Premier w czwartek około godziny 18 ogłosił że Powiat Nowomiejski będzie znajdował się w czerwonej strefie . Powiem szczerze bardzo się wystraszyliśmy z Sebastianem że mistrzostwa do których długo się przygotowaliśmy i zainwestowaliśmy dużo środków finansowych nie dojdą do skutku , ale na szczęście mistrzostwa mogły się odbyć tylko że bez udziału publiczności , dodatkowo kwarantanna w wielu klubach i lęk przed Covid 19 poskutkowały tym że blisko 80 zawodników z 12 klubów nie dojechało na zawody .

 

Mistrzostwa Polski odbyły się w pełnym reżimie sanitarnym , wszystkie przebywające osoby na terenie obiektu Hali Sportowej nowomiejskiego Mosiru nosiły maseczki , dezynfekowały ręce i trzymały odpowiedni dystans społeczny , była też ochrona która pilnowała żeby nikt postronny nie dostał się na halę gdzie rozgrywane były zawody , dodatkowo Firma Insektpol przeprowadziła dezynfekcję ozonowaniem po pierwszym dniu turnieju z soboty a niedzielę , a wszystko po to aby zawodnicy , trenerzy , sędziowie i osoby zaproszone na oficjalne otwarcie turnieju , oraz uroczystość związaną z 20 leciem istnienia

Sekcji Kickboxingu Zamku Expom Kurzętnik czuli się bezpiecznie podczas naszych Mistrzostw Polski .

 

Podczas uroczystości uhonorowaliśmy osoby które miały ogromny wpływ na rozwój kickboxingu się w latach 2000 – 2020 w Kurzętniku , Polsce i za granicą naszego Kraju , byli to zawodnicy którzy przyczynili się do popularności kickboxingu w naszych stronach , a byli to między innymi Wojciech Wiśniewski , Piotr Kołakowski , Damian Chiliński , Michał Szulwic , Monika Marchlewska – Gorzka , Mariusz Kowalkowski , Rafał Laskowski , Sebastian Prokop i Michał Dembler , sponsor Właściciel Firmy Jawor- Parkiet  Pan Jan Antoni Gawiński  , Burmistrz Miasta Józef Blank  , Redaktor Naczelny Gazety Nowomiejskiej Ryszard Ulatowski i oczywiście Wójt Gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski , który bardzo chętnie wspiera sport w naszej gminie , wszyscy otrzymali serdeczne podziękowania , pamiątkowe dyplomy , Puchary i odznaczenia PZKB przekazane przez Prezesa Polskiego Związku Kickboxingu Pana Piotra Siegoczyńskiego .

 

Z rąk trenera Sebastiana Prokopa pamiątkowy pas otrzymał Michał Dembler założyciel Muks Olimpia NML i propagator kickboxingu . Miłym akcentem było też wręczenie odznaczeń Państwowych dwóm sędziom PZKB Ryszardowi Zawistowskiemu i Januszowi Wielgoszowi .

 

Oczywiście Prezes Zarządu Firmy Expom Rafał Domżalski i sponsor tytularny naszego klubu , Starosta Nowomiejski Andrzej Ochlak , oraz pozostali sponsorzy naszego klubu i zawodnicy którzy z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w uroczystości otrzymają swoje wyróżnienia i nagrody w najbliższym możliwie czasie , im również składamy serdecznie podziękowania  .

 

Turniej toczył się jednocześnie na 3 matach , co po przeliczeniu dało nam 217 walk w ciągu dwóch dni rywalizacji , walki na żywo transmitowała na kanele YouTube TV internetowa Warmia Sport i był to strzał w 10 bo każdy zainteresowany mógł obejrzeć walki bez wychodzenia z domu .

Ponadto będzie też spora relacja wideo i galeria zdjęć z mistrzostw nad którą pracowała Gabi–Studio Gabriela Mączkowska .

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny Ryszard Zawistowski , który pilnował żeby wszystko odbywało się zgodnie z planem w zasadzie co do minuty .

 

Jako gospodarze Mistrzostw Polski w kickboxingu Muks Olimpia Nowe Miasto Lubawskie i Zamek Expom Kurzętnik też wystawiliśmy mocne składy na turniej i jak zwykle zostawiliśmy po sobie dobre wrażenie , nasi zawodnicy kilkukrotnie byli dekorowani medalami Mistrzostw Polski .

W klasyfikacji drużynowej w formule Light Contact seniorów Zamek Expom Kurzętnik uplasował się na 2 miejscu , a Krystian Rzepka został wyróżniony Pucharem ufundowanym przez Firmę Expom na najlepszego zawodnika turnieju Warmii i Mazur .

 

Tak już na zakończenie wypada jeszcze raz gorąco podziękować wszystkim Tym którzy nas wsparli przy organizacji Mistrzostw Polski w Kickboxingu , teraz wszyscy mamy ciężki czas spowodowany pandemią , ale dzięki wspólnemu wysiłkowi organizatorów , sponsorów , rodziców i zawodników daliśmy radę zorganizować turniej na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym który zapadnie na długo w naszej pamięci , bez waszej pomocy nie dalibyśmy rady . Jesteście wielcy .

 

Wyniki uzyskane przez naszych sportowców

 

Zamek Expom Kurzętnik

 

Seniorzy

 

Krystian Rzepka     – złoty medal – kat . wag – 79 kg light contact

Damian Chiliński   – srebrny medal – kat . wag – 84 kg light contact

Piotr Kołakowski   – srebrny medal – kat . wag – 79 kg light contact

Mariusz Migdalski – brązowy medal – kat . wag – 84 kg light contact

Mariusz Migdalski – złoty medal -kat . wag – 84 kg pointfighting