Międzynarodowy Turniej w Nidzicy.

W dniach 5-6.11.2021 w Nidzicy odbył się Międzynarodowy Turniej Podnoszenia Ciężarów. W Turnieju udział wzięli sztangiści LUKS Zamek-Expom Kurzętnik. W pierwszym dniu turnieju pod kierownictwem trenera Andrzeja Kowalczyka wystartowało czterech zawodników. W kat. open kobiet Martyna Stępień zajęła czwarte miejsce z wynikiem 101 kg, na co złożyło się 46 kg w rwaniu i 55 kg w podrzucie. W kat. open mężczyzn powyżej 18 lat, bardzo dobre trzecie miejsce zajął Tomasz Luliński z wynikiem 270 kg (115+155), w tej samej kategorii piąte miejsce z nowymi rekordami życiowymi zajął Marcin Kopaczewski z wynikiem 174 kg (77+97), tuż za nim na szóstym miejscu z nowym rekordem życiowym w rwaniu uplasował się Adrian Suszyński z wynikiem 118 kg (50+68).

Drugiego dnia pod kierownictwem trenera Mirosława Kowalczyka bardzo dobry start w kat. open do lat 17-tu zaliczyli Nikodem i Paweł Kowalczyk. Nikodem ustanowił nowy rekord w podrzucie (100 kg), w dwuboju osiągnął 182 kg (82+100), Paweł w dwuboju osiągnął 155 kg (70+85).

W klasyfikacji drużynowej w międzynarodowym towarzystwie LUKS Zamek-Expom Kurzętnik zajął wysokie piąte miejsce. Jednym z sędziów turnieju był Mariusz Śliwiński sędzia i zawodnik masters podnoszenia ciężarów z Kurzętnika.