Mistrzostwa Polski Seniorów , Juniorów i Masters w Kickboxingu Formuła Kick Light 23-25.10.2020 Maszewo Duże koło Płocka

23-25.10.2020 w Maszewie Wielkim koło Płocka odbył się ostatni turniej rangi Mistrzostw Polski Seniorów , Juniorów i Masters  Polskiego Związku Kickboxingu w formule kick-light w tym sezonie , w którym braliśmy udział.

Na mistrzostwa zjechało się 223 kickboxerów z 62 klubów , walki toczyły się na 3 matach .  Był to czas bardzo wzmożonej pracy dla naszych zaprzyjaźnionych klubów i naszych kickboxerów Zamku Expom Kurzętnik i Muks Olimpii Nowe Miasto Lubawskie .

W ciągu niespełna dwóch miesięcy zostały rozegrane wszystkie zawody ogólnopolskie w których startowaliśmy , we wszystkich grupach wiekowych ( senior , junior , kadet starszy i młodszy oraz mastes )  i formułach walki ( light contact , kick light i full contact )

Zawody były opóźnione i przeniesione z pierwszej połowy roku na drugą z powodu pandemii koronawirusa  Covid 19 , stąd ten ścisk i pośpiech w rozegraniu wszystkich mistrzostw w tak krótkim czasie , aby nadrobić zaległości .

Zawodnicy Zamku rywalizowali w 7 turniejach , a zawodnicy Olimpii brali udział w 3 turniejach , także widać za nami dużo wytężonej pracy startowej , oraz tej w klubach żeby zawodników w odpowiedni sposób utrzymać w wysokiej dyspozycji przez tak długi czas , bo tylko wysoka forma była gwarantem na dobre wyniki naszych zawodników na zawodach  .

Teraz mamy czas na odpoczynek i złapanie oddechu po tym bardzo długim i trudnym okresie startowym , ale dodam że bardzo udanym dla naszych zawodników , którzy z każdych zawodów wracali z medalami Mistrzostw Polski i byli wyróżniającymi się postaciami w trakcie każdych zawodów Być może przed nami jeszcze jeden , bądź dwa starty w tym sezonie bo coś się szykuje na horyzoncie , ale póki skupiamy się na regeneracji i lżejszych treningach w klubach bo sytuacja z Covid 19 jest dynamiczna i rozwojowa i może pokrzyżować nasze plany więc nie wybiegamy za daleko w przyszłość .

Najważniejsze dla Nas i Polskiego Związku Kickboxingu PZKB jest to że udało się przeprowadzić Mistrzostwa Polski w trakcie tego trudnego czasu epidemiologicznego i przy bardzo zaostrzonym reżimie sanitarnym bez większych utrudnień .

 

Jako organizatorzy Mistrzostw Polski które odbyły się w Nowym Mieście Lubawskim 16-18.10.2020 przekonaliśmy się na własnej skórze ile trzeba zdrowia i trudu wielu osób , które przy tym pracowały aby takie zawody zorganizować i przeprowadzić je perfekcyjnie z czego jesteśmy bardzo dumni i jeszcze raz z tego miejsca dziękujemy wszystkim którzy byli z nami .

 

Czas na rezultaty jakie uzyskaliśmy podczas ostatnich zawodów w formule kick light , w zasadzie do pełni szczęścia zabrakło nam tylko złotego medalu , ale i tak nasi zawodnicy pokazali się jak zawsze z bardzo dobrej strony i naprawdę niewiele zabrakło do najwyższego miejsca na podium .

 

Muks Olimpia NML

 

Senior

Albert Mederski     – kat . wag – 63 kg – srebro

 

Juniorzy

Paulina Jabłońska   – kat . wag – 50 kg – brąz

Kamil Laskowski      – kat . wag – 63 kg –  10 miejsce

Adrian Januszewski – kat . wag – 57 kg –  7 miejsce

Natalia Zakrzewska – kat . wag – 60 kg –  8 miejsce

Konrad Wiśniewski – kat . wag – 74 kg –  8 miejsce

 

Zamek Expom Kurzętnik

 

Seniorzy

Krystian Rzepka – kat . wag – 79 kg – srebro

Piotr Kołakowski – kat . wag – 79 kg – brąz

Damian Chiliński – kat . wag – 84 kg – brąz