Srebrni Mastersi w Więcborku

W Więcborku w dniach 13-14.05.2017 r. odbyły się XXVII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w Podnoszeniu Ciężarów. W mistrzostwach udział wzięła ponad setka zawodników z kraju i z zagranicy. Na mistrzostwach nie mogło zabraknąć kurzętnickich mastersów. W grupie drugiej w najcięższej kategorii wagowej srebrny medal wywalczył trener kurzętnickich sztangistów Andrzej Kowalczyk, który zaliczył bardzo udany start osiągając 100 kg w rwaniu i 125 kg w podrzucie. W ostatnim podejściu podrzutu Andrzej uporał się z ciężarem 130 kg, jednak sędziowie spalili to podejście stosunkiem 1:2, choć zdaniem uczestników i licznie zebranej publiczności powinno być zaliczone. Ostatecznie Andrzej stanął na drugim miejscu podium z wynikiem 225 kg w dwuboju. W grupie czwartej w kategorii wagowej 85 kg również srebrny medal wywalczył Mariusz Śliwiński z wynikami 40 kg w rwaniu i 55 kg w podrzucie.

Na zdjęciu z młodym adeptem podnoszenia ciężarów Nikodemem Kowalczykiem.