Przemek Mistrzem Polski Zrzeszenia LZS !!!

W dniach 5-8.05.2016 r. w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Podnoszeniu Ciężarów do lat 15 i 17-tu. W Mistrzostwach udział wzięło 240 zawodników i zawodniczek z całej Polski.
Znakomity występ zaliczył Kurzętnicki sztangista Przemysław Garbicz, który bez problemu zwyciężył w gronie 17 latków w kategorii wagowej +105 kg. Przemek zaliczył wszystkie sześć podejść, ustanowił nowe rekordy życiowe, w rwaniu 106 kg, w podrzucie 124 kg i w dwuboju 230 kg. Po ubiegłorocznym sukcesie i zwycięstwie w gronie 15-latków, tym razem Przemek nie znalazł sobie równych
w nowej kategorii wiekowej i wspólnie z trenerem Andrzejem Kowalczykiem odebrali złote medale za zwycięstwo w Zamościu. Ten sukces dobrze wróży przed zbliżającą się Olimpiadą Młodzieży „Dolny Śląsk 2016”, która w lipcu odbędzie się w Nowej Rudzie. W Zamościu dobrze zaprezentowali się także Kurzętniccy piętnastolatkowie. W kategorii wagowej +85 kg siódme miejsce zajął Rafał Luliński, który w dwuboju zaliczył 138 kg (65+73), dziewiąte zajął Jakub Rochewicz z wynikiem 130 kg (58+72).