Piotr Kołakowski Brązowym Medalistą Pucharu Świata w Kickboxingu 13-16.06.2024 Budapeszt .

Witam

Piotr Kołakowski podczas 29 Edycji Pucharu Świata w Kickboxingu który odbył się 13-16.06.2024 w Budapeszcie wywalczył brązowy medal w formule Light Contact .

Piotr na Węgrzech reprezentował nasz kraj jako reprezentant Kadry Polski Seniorów Polski Związek Kickboxingu .

Jest to kolejny duży sukces zawodnika ,który na co dzień trenuje w Sekcji Kickboxingu LUKS Zamek Expom Kurzętnik ,

a od wielu lat jest też reprezentantem kraju , zawody w Budapeszcie zgromadziły na starcie 3.280 tyś. uczestników z 50 krajów , rywalizacja toczyła się na 13 planszach i 5 ringach .

Na Węgrzech również przebywał Leszek Jobs który wspólnie z Henrykiem Piwowarem prowadzą Kadrę Seniorów LC .

Start w Budapeszcie był dobrą okazją do pokazania się nowym zawodnikom , którzy od tego sezonu są w naszej w kadrze .

Nasi kadrowicze wywalczyli 4 drugie i 1 trzecie miejsce , oczywiście był to tylko przystanek i dobry sprawdzian przed najważniejszą imprezą jaką będą Mistrzostwa Europy seniorów które w listopadzie odbędą się w Atenach .

Rewelacyjnie na Węgrzech spisała się cała Reprezentacja Polski w Kickboxingu , która po imponującym wyniku medalowym zajęła

2 miejsce w klasyfikacji drużynowej , zdobywając aż 166 krążków – 37 złotych , 51 srebrnych i 78 brązowych medali .