Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Sierpc 2023

W dniach 16-17.06.2023 w Sierpcu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Trójboju Siłowym. Wyjazd i start okazał się bardzo owocny bo zawodnicy LUKS Zamek-Expom Kurzętnik pod okiem trenerów Mirosława Kowalczyka, Andrzeja Kowalczyka i Mariusza Śliwińskiego wywalczyli dwa złote i dwa srebrne medale. W kat. wag. 52 kg do lat 16-tu srebrny medal wywalczyła Zuzanna Kamińska która zaliczyła w debiucie świetny start ustanawiając nowe rekordy życiowe z wynikiem w trójboju 175 kg na co złożyło się 67,5 kg w przysiadzie, 27,5 kg w wyciskaniu sztangi leżąc i 80 kg w martwym ciągu. Podczas dekoracji wręczono Zuzannie okazały puchar dla najmłodszej uczestniczki Mistrzostw Polski. Rewelacyjny start zaliczył Krystian Antczak, który w debiucie tej rangi zawodów został Mistrzem Polski do lat 16-tu w kat. wag. 53 kg. Krystian ustanowił nowe rekordy życiowe i stoczył pasjonujący bój z zawodnikiem z Kościana, którego pokonał ostatnim rekordowym podejściem w martwym ciągu. W trójboju Krystian osiągnął rewelacyjne 227,5 kg (80+37,5+110), w tej samej kat. wag. wystartował także Igor Lewicki, który niestety nie zaliczył poprawnie technicznie żadnego podejścia w przysiadzie, wycisnął 35 kg i w martwym ciągu podniósł 77,5 kg i na pocieszenie otrzymał okazały puchar jako najmłodszy uczestnik Mistrzostw Polski. W kat. wag. 74 kg dobre piąte miejsce zajął Sebastian Kamiński który osiągnął w trójboju 150 kg (57,5+27,5+65). W kat. wag. +120 kg do lat 18-tu srebrny medal wywalczył Artur Zgliczyński który ustanowił nowe rekordy życiowe w przysiadzie i martwym ciągu. Artur osiągnął bardzo dobre 360 kg w trójboju (135+62,5+162,5). W kategorii weteranów pierwszej grupy złoty medal wywalczył Karol Murawski, który osiągnął super wynik 505 kg w trójboju i nowy rekord w martwym ciągu (170+115+220).