Mistrzostwa Polski Seniorów,Juniorów Starszych i Młodszych Full-Contact 31.03-02.04.2023 Stębark .

7 medali Mistrzostw Polski Full Contact dla kickboxerów LUKS ZAMEK EXPOM KURZĘTNIK .

31.03-02.04.2023 w Stębarku gdzie 15.07.1410 na polach Grunwaldu rozegrała się jedna z największych bitew w historii średniowiecznej Europy pomiędzy siłami

Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego z Zakonem Krzyżackim , tym razem obyło się bez mieczy i innego oręża wojennego .

Na Mistrzostwa Polski Full-Contact Seniorów i Juniorów do Stębarka zjechało 237 zawodników z 59 klubów różnych zakątków naszego kraju , kickboxerzy stoczyli w tym historycznym

miejscu swoją ‘’ FULL CONTACTOWĄ BITWĘ POD GRUNWALDEM ‘’ przy użyciu rąk i nóg , a areną walk były 2 ringi . Full-contact to formuła walki w pełnym kontakcie gdzie ciosy i kopnięcia można zadawać z pełną siłą .

W tej formule największe sukcesy odnosił za oceanem w USA nasz wielki mistrz Marek PUNISHER Piotrowski 9 krotny Mistrz Świata zawodowców .

Oczywiście na Mistrzostwach Polski nie zabrakło naszych wojowników z LUKS Zamek Expom Kurzętnik – 9 zawodników.

Nie był to nasz optymalny kadry z różnych powodów dwójka zawodników w tym sezonie ma inne priorytety Krystian Rzepka szykuje formę na Mistrzostwa Polski w Będzinie i na Igrzyska Europejskie w Krakowie w wersji light contact.

Piotr Kołakowski po ostatnich udanych zawodach leczy drobne kontuzje żeby być w optymalnej dyspozycji na Mistrzostwa Polski light contact w Będzinie .

Jak widać nasz klub z Kurzętnika działa na kilku frontach Polskiego Związku Kickboxingu PZKB . Wróćmy jednak do potyczek z ostatniego weekendu gdzie zaliczyliśmy bardzo udany start .

Moi podopieczni wywalczyli 7 medali – 3 srebrne i 4 brązowe krążki , a biorąc pod uwagę że dla niektórych był to debiut w walkach pełno-kontaktowych w ringu jest się z czego cieszyć .

Teraz szybko musimy się przestawić na walki które odbywać się będą na planszy bo już 21 kwietnia ruszamy na kolejne zawody do Będzina gdzie odbędą się MP w formule LC seniorów i juniorów .

Podsumowując start w Stębarku

Wyniki indywidualne uzyskane prze naszych zawodników .

LUKS Zamek Expom Kurzętnik

Seniorzy

Damian Chiliński – kat. wag – 86 kg – 3 miejsce

Junior Starszy

Samanta Klein         – kat. wag – 52 kg – 2 miejsce

Kamil Mączkowski   – kat. wag – 57 kg – 2 miejsce

Dawid Mączkowski – kat. wag- 57 kg – 3 miejsce

Łukasz Gumiński     – kat. wag – 60 kg – 3 miejsce

Junior Młodszy

Cezary Kowalkowski  – kat. wag – 67 kg – 2 miejsce

Olaf Siemiątkowski    – kat. wag – 57 kg – 3 miejsce

Amelka Rzepecka       – kat. wag + 60 kg – 6 miejsce

Maciek Szwechowicz – kat. wag – 67 kg – 5 miejsce 

Ze sportowym pozdrowieniem

Leszek Jobs .