Cztery medale na Mistrzostwach Polski w Puławach !!!

W dniu 13.12.2020 r. w Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym. Pod kierownictwem trenerów Andrzej Kowalczyka i Mariusza Śliwińskiego zawodnicy LUKS Zamek-Expom Kurzętnik wywalczyli złoto, trzy srebra i piąte miejsce. W kat. wag. 63 kg juniorek do lat 18-tu srebrny medal wywalczyła Martyna Stępień z wynikiem w trójboju 255 kg, na co złożyło się 100 kg w przysiadzie (nowy rekord życiowy), 40 kg w wyciskaniu sztangi leżąc i 115 kg w martwym ciągu. W gronie szesnastolatków w pierwszym starcie w mistrzostwach kraju srebrny medal z nowymi rekordami życiowymi we wszystkich bojach wywalczył Nikodem Kowalczyk w kat. wag. 66 kg z rewelacyjnym wynikiem 347,4 kg (120+72,5+155). W tej samej kategorii wiekowej w kat. wag. 83 kg także srebro wywalczył niezawodny Kamil Kłosowski z nowymi rekordami życiowymi i wynikiem 410 kg w trójboju (150+90+170). W najcięższej kategorii wagowej +120 kg do lat 23 Mistrzem Polski podobnie jak w zeszłym roku został Tomasz Luliński ustanawiając nowe rekordy życiowe w trójboju, wyciskaniu i martwym ciągu, wynik mistrza to 665 kg w trójboju (230+172,5+262,5).  W gronie seniorów w kat. wag. 93 kg w debiucie tej rangi zawodów, bardzo dobry start, poparty piątym miejscem z nowymi rekordami życiowymi zaliczył Dawid Tarach, który osiągnął w trójboju 515 kg (180+130+205).

Był to ostatni jakże udany start w tym trudnym pandemicznym roku, zawodników Zamku-Expom czeka teraz przerwa swiąteczno-noworoczna i z nowymi planami i energią powrócą na treningi w nowym oby lepszym dla wszystkich roku.