Puchar DFN25 w Kickboxingu 01.10.2022 Bezdedy koło Bartoszyc.

Witam

01.10.2022  w Bezledach koło Bartoszyc odbył się ogólnopolski turniej kickboxingu Puchar DFN 25 w formułach Kick Light / K-1 i Full Contact  którym wzięli udział

zawodnicy sekcji kickboxingu LUKS Zamek Expom Kurzętnik . Na turniej zabrałem zawodników doświadczonych oraz takich którzy są na początku kickboxerskiej drogi.

Kadeci i juniorzy walczyli ze zmiennym szczęściem na ich usprawiedliwienie powiem że już od jakiegoś czasu zaczęliśmy specjalizować się tylko w dwóch formułach walki

planszówka Light Contact i ring Full Contact oczywiście od czasu do czasu będziemy brać udział także w innych formułach gdzie dochodzą kopnięcia w udo Low Kick ,

tak było tym razem , w zasadzie chodziło o to żeby zawodnicy nie wypadli z rytmu startowego , a młodzi kickboxerzy łapali doświadczenie , które jest bardzo potrzebne żeby się rozwijać.

Najlepiej z całego teamu wypadł doświadczony w bojach senior Piotr Kołakowski który zdominował swoje kategorie wagowe w Kick Light i Full Contact .

Piotrkowi te zawody były bardzo potrzebne gdyż swoje ostatnie starty zanotował w czerwcu , a jesteśmy na ostatniej prostej przed listopadowymi Mistrzostwami Europy w Turcji .

Wracając do młodzieży , to że żaden z nich nie stanął na najwyższym stopniu podium nie znaczy nie pokazali się z dobrej strony , ale wiem że stać ich na dużo więcej .

Wyniki uzyskane w Bezledach .

2 x 1 miejsce Piotr Kołakowski-  LC / FC

2 miejsce Maciek Szwechowicz – KL

2 miejsce Kacper Olęcki – KL

2 miejsce Marek Rosiński – KL

3 miejsce Edik Kokhaniuk debiut – KL

6 miejsce Łukasz Gumiński – KL – kontuzja kolana wyeliminowała zawodnika z dalszej rywalizacji .

Ze sportowym pozdrowieniem

Leszek Jobs