Otwarty Puchar Warmii i Mazur Taekwondo 2016. Olsztynek

Nowy rok nowe wyzwania przed kickboxerami Zamku Expom Kurzętnik którzy już 23 stycznia toczyli swoje walki podczas Otwartego Pucharu Warmii i Mazur w Taekwondo (Polska Unia Taekwondo), który odbył się w Olsztynku. Na puchar zabrałem kilku zawodników na przetarcie plus doświadczonego seniora Piotra Kołakowskiego, który bez najmniejszych problemów wygrał swoją kategorię wagową + 84 kg w light contact, zostawiając w pokonanym polu 3 rywali. Wiktor Wilkanowski junior, także świetnie poradził sobie w formule light contact – 66 kg zwyciężając 3 pojedynki i również stanął na najwyższym stopniu podium, Wiktor dołożył jeszcze brąz w semii contact. Paweł Kendziorski junior + 69 kg light contact, chłopak robi duże postępy ciężko trenuje na treningach i choć to dla niego dopiero 3 turniej w krótkiej przygodzie ze sportami walki kolejny raz wywalczył drugie miejsce po dwóch wygranych walkach w finale uległ zawodnikowi z Bartoszyc po bardzo kontrowersyjnym i krzywdzącym werdykcie. Oskar Rogowski i Szymon Podlaszewski juniorzy do domu wracają bez medali ale ja jako trener jestem bardzo zadowolony z ich postawy na macie, zostawili na niej dużo serca i zdrowia – Oskar wygrał swój pierwszy pojedynek w drugim uległ bardzo utytułowanemu i doświadczonemu rywalowi z Lubawy, a w walce o 3 miejsce musiał walczyć z dużo starszym przeciwnikiem gdyż nie wiadomo czemu organizatorzy połączyli w jedną kategorię wiekową juniorów z seniorami co dla mnie i wielu trenerów było bardzo nie rozważnym krokiem. Oskar podjął walkę ale z góry był skazany na porażkę gdyż od początku zaznaczyła się różnica w doświadczeniu i sile na korzyść starszego rywala. Podobna sytuacja spotkała Szymona tylko on od razu w pierwszej walce wpadł na starszego i mocniejszego rywala i nie sprostał przeciwnikowi choć walka w wykonaniu mojego zawodnika mogła się podobać. Do Olsztynka zabraliśmy także Czarka Kowalkowskiego który jeszcze z racji wieku w tym roku nie mógł brać udziału w walkach – trzeba mieć skończone 10 lat, brał udział w rywalizacjach specjalnie stworzonych dla najmłodszych dzieci w jego przypadku były to tempówki chodziło o to kto wykona więcej kopnięć w określonym przedziale czasowym Czarek na około 20 dzieciaków uzyskał trzeci wynik więc wywalczył sobie brązowy medal który przysporzył mu wiele radości i dumy. Przed wyjazdem na zawody Czarek powiedział do swojego taty, wyśniłem sobie medal i kto powie że sny się nie spełniają 🙂

Muszę też wspomnieć o Adamie Szelidze który także w tempówkach był trzeci tylko w że w starszej grupie jest chłopak który od jakiegoś czasu trenuje w naszym klubie, w tym sezonie chce sprawdzić się i wystartować w zawodach kickboxingu z ramienia PZKB, w Olsztynku reprezentował swój macierzysty klub Tang Soo Do Brodnica.

Po za małymi nie dociągnięciami organizacyjnymi turniej oceniam na plus nasi zawodnicy oprócz medali zdobyli kolejne cenne doświadczenie co jest ważne przed kolejnymi zmaganiami na matach całej Polski i zagranicy a zapowiada się kolejny ciężki i długi kickboxerski sezon.