Mistrzostwa Świata w Kickboxingu Bośnia – Hercegowina Sarajewo 19-27.10.2019

Witam

Piotr Kołakowski jako jedyny reprezentant z naszego regionu i K.S  Zamek Expom Kurzętnik został powołany do kadry seniorów i jako reprezentant Polski wziął udział w 22 Mistrzostwach Świata w Kickboxingu które odbyły się w Sarajewie Bośnia –Hercegowina 19-27.10.2019 . W mistrzostwach nasz kraj reprezentowało 37 kickboxerów 25 zawodników i 12 zawodniczek , łącznie nasi kickboxerzy pokazali się z dobrej strony zdobywając 12 medali , 2 złote , 3 srebrne i 7 brązowych co dało nam 8 miejsce w klasyfikacji końcowej zawodów na 58 krajów , dodam tylko że to była pierwsza część mistrzostw świata , a już za 4 tygodnie odbędzie się druga część , w Sarajewie rywalizowały trzy formuły Light Contact , Low Kick i K-1 Rules  , a w Turcji o medale walczyć będą przedstawiciele kolejnych trzech formuł Full Contact , Kick Light i Pointfighting . Już od 2020 roku turnieje mistrzowskie będą odbywać się w jednym terminie bez podziału na dwie części co jeszcze uatrakcyjni rywalizację .

Piotr Kołakowski startował w formule light contact kat . wag – 79 kg w pierwszej walce Piotr zmierzył się z reprezentantem Turcji którego zdecydowanie pokonał na punkty , w drugiej niestety trafił na Włocha aktualnego mistrza Europy i po dobrej zaciętej walce musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego i utytułowanego rywala , jak się później okazało Włoch w stolicy Bośni i Hercegowiny wywalczył tytuł mistrza Świata , więc ta porażka ujmy nie przynosi a wręcz przeciwnie mój zawodnik zdobył kolejne cenne doświadczenie z rywalem z najwyższej półki światowego kickboxingu .

Piotr ostatecznie został sklasyfikowany między 8 a 16 miejscem , ale jeżeli w dalszym ciągu nasz zawodnik będzie podchodził do treningów w tak profesjonalny sposób jak do tej pory , to tylko kwestia czasu kiedy Piotr zamelduje się w europejskiej i światowej czołówce najlepszych kickboxerów .

Dodam jeszcze że kadrę light Contact od kilku lat prowadzimy wspólnie z Henrykiem Piwowarem , mamy młodą ale bardzo ambitną reprezentację , ale taki wynik jaki osiągnęliśmy w Sarajewie przed turniejem wzięlibyśmy w ciemno .