Mistrzostwa Polski Seniorów, Kobiet i Weteranów Pointfighting, Light contact Kurzętnik 21-22.05.2016

21-22.05.2016 Kurzętnik był gospodarzem Mistrzostw Polski w Kickboxingu Seniorów ,Kobiet i Weteranów w formułach pointfighting i  light contact w szranki stanęło 140 zawodników z 35 klubów z różnych zakątków całej Polski .

Pierwszy dzień rywalizacji wyłonił najlepszych specjalistów w pointfightingu z dobrym skutkiem rywalizował zawodnik z miejscowego klubu Piotr Kołakowski który wywalczył srebrny krążek w kategorii wagowej – 84 kg

Wybrano również najlepszych zawodników tej formuły którymi zostali Bartosz Baczyński z X Fight Piaseczno i Kamila Przysiężniak z UKS Dragon Gorzów Wielkopolski .

Podczas oficjalnego Otwarcia Mistrzostw Polski Vice Prezes PZKB Gerard Zdziarski dokonał uroczystego odznaczenia brązowymi medalami  za Zasługi i Promocję na rzecz  Polskiego Kickboxingu Wójta Gminy Kurzętnik Wojciecha Dereszewskiego , działacza sportowego Andrzeja Kowalczyka oraz naszych wybitnych kickboxerów Wojciecha Wiśniewskiego i Michała Szulwica , Leszek Jobs został odznaczony Złotym Medalem .

Niedziela drugi dzień zmagań na matach , do walki ruszyli pozostali zawodnicy Zamku Expom Kurzętnik i MUKS Olimpia NML , kolejny już raz bardzo dobrej strony pokazał się Patryk Jankowski kat wag – 74 kg z Olimpii , trzeba zaznaczyć  że był to debiut Patryka w gronie seniorów co było widoczne w pierwszej walce gdzie rzutem na taśmę w ostatnich sekundach przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść ,kolejne dwa pojedynki zwycięża dość wyraźnie dopiero w półfinale ulega przeciwnikowi z Leszna .Brąz w debiucie na MP jest to wielkie wydarzenie dla Patryka któremu należą się słowa uznania.

Sebastian Prokop  Olimpia I Damian Chiliński  Zamek  muszą toczyć koleżeński bój o wejście do finału kategorii wag – 79 kg zwycięża bardziej utytułowany i doświadczony Prokop choć nie był to spacerek Damian postawił trudne warunki a wynik do samego końca był niepewny i ważył się do samego końca , obaj dali z siebie wszystko co podobało się zgromadzonej publiczności .

W walce o złoty medal  Sebastian Prokop nie sprostał przeciwnikowi z Piaseczna chociaż przez całą walkę napierał i wywierał presję na rywalu to w tym dniu Łukasz Wichowski nie dał wydrzeć sobie zwycięstwa. Trzeba pochwalić Sebastiana za serducho do walki i upór w dążeniu do zwycięstwa do ostatniego gongu kończącego walkę .

Karolina Lewalska + 70 kg  – pierwsze miejsce Sławomir Lange weteran – 63 kg – pierwsze miejsce . Piotr Kołakowski – 84 kg i Wojciech Wiśniewski – 84 kg , obaj podopieczni Leszka Jobsa startowali w tej samej kategorii wagowej po wygraniu walk eliminacyjnych musieli stoczyć  bratobójczą walkę o miano najlepszego zawodnika w Polsce wygrał Wojtek , ale przyznam że Piotr robił wszystko co w jego mocy aby zwyciężyć ten pojedynek i kilka razy dał Wojtkowi  odczuć  że musi być czujnym i skoncentrowanym przez całe 3 rundy .

Jak dla mnie największą niespodzianką całych mistrzostw była Monika Marchlewska  -65 kg którą do startu zmotywowałem na kilka dni przed zamknięciem zgłoszeń widząc że jest w wysokiej formie i spokojnie może powalczyć o dobre miejsce . Decyzja Moniki była na tak , więc po kilku latach przerwy w startach kolejne wyzwanie przed moją zawodniczką .Po zdecydowanym zwycięstwie w walce o finał Monika stanęła w szranki z ubiegłoroczną mistrzynią Polski walka choć tego jej nie powiedziałem żeby za bardzo jej nie stresować .Cała walka toczyła się pod dyktando Moniki choć przeciwniczka odgryzała się pojedynczymi akcjami nie mogąc znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną  tego dnia kickboxerkę z  Zamku Kurzętnik  .Stało się Monika stanęła na najwyższym stopniu podium z pucharem i złotym medalem jako Mistrzyni Polski .Ponadto nasza zawodniczka została doceniona za co otrzymała puchar za najlepszą zawodniczkę turnieju , najlepszym seniorem został Adrian Durma z EKK Elbląg

Najlepszy klubem mistrzostw został X Fight Piaseczno na drugim miejscu uplasował się Zamek Expom Kurzętnik .