Grunwald Gierzwałd 2-2 Zamek Expom Kurzętnik

W niedzielne popołudnie 15 kwietnia zespół Zamku Expom mierzył się z GKS-em Grunwald Gierzwałd. W porównaniu do poprzedniego meczu w drużynie Kogutów doszło tylko do jednej zmiany w wyjściowym składzie. Mateusza Jarzembowskiego zastąpił Sebastian Moskal. Od początku meczu Zamek Expom miał przewagę nad gospodarzami i potwierdził to bramkami Szpakowskiego w 14 minucie oraz debiutanckim trafieniem Pawła Wicha w 18. Wszystko wskazywało na to że to nie koniec strzelania. Po strzale Kamila Seroki piłka zatrzymała się na poprzeczce. W 26 minucie doszło do zdarzenia które, odmieniło losy spotkania. Po słownej dyskusji z kibicami Tomasz Słupski obejrzał czerwoną kartkę i nasz zespół zmuszony był grać w 10, co dodało animuszu gospodarzom. Zdołali oni strzelić bramkę kontaktową w 42 minucie. Po przerwie kurzętniczanie umiejętnie się bronili i wybijali przeciwnika z rytmu a także mieli swoje sytuacje. Do najlepszych należała sytuacja Przemka Prelewicza, który niestety nie zdołał pokonać bramkarza z Gierzwałdu. Gdy wydawało się że 3 punkty pojadą do Kurzętnika sędzia podyktował rzut wolny dla GKS-u na wprost bramki Zamku. Z pozoru niegroźny strzał dał gospodarzom remis w 94 minucie. W tym spotkaniu debiut zaliczył ostatni z nowych zawodników Bartosz Długosz i zaprezentował się on z dobrej strony. Zamek Expom po zdobyciu 1 punktu przesunął się w górę tabeli i zajmuje obecnie 5 miejsce z 18 punktami na koncie. Do poprawy tego dorobku Koguty mają szansę w sobotę 21 kwietnia o godzinie 16:00, gdy zmierzą się z Iskrą Narzym.

Grunwald Gierzwałd 2-2 (1-2) Zamek Kurzętnik

0-1 14′ Szpakowski